2017-10-10

Dažnai girdime, jog Lietuvoje trūksta vienos ar kitos grupės kraujo. Kiekvieną dieną kraujo perpilimo reikia daugiau nei 200 žmonių, tad nieko keisto, jog kraujo atsargos banke greitai išsenka. Girdint vis netylančias kalbas apie tai, UAB “Limedika” kolektyvas nusprendė prisijungti prie geros valios žmonių ir paaukoti kraujo tiems, kuriems jis yra būtinas.

Spalio 9d. UAB “Limedika” vyko akcija “Kviečiame padovanoti kraujo”, kurio metu “Nacionalinis Kraujo Centras”  atvyko į “Limedika” ofisą padėti atlikti šio kilnaus darbo.
 
Būrys smagiai nusiteikusių “Limedika” darbuotojų pirmadienio popietę būriavosi nekantraudami prisijungti prie geradarių gretų neatlygintinai aukojant kraujo.
 
Kraujo donorystė –altruistinė donorystės rūšis, kuri gelbėja žmonių gyvybes.
 
Aukoti kraujo galima nuo 18 iki 65 metų. Per metus galima paaukoti tris kartus moterims ir keturis kartus vyrams. Dažnai žmonės išsigąsta paties donorystės proceso – kraujo paėmimo. Tačiau procedūra išties yra paprasta. Prieš tampant kraujo donoru, asmuo turi užpildyti anketą apie jo sveikatą. Prieš pat donaciją yra paimamas kraujo lašas, pagal kurį nustatoma hemoglobino koncentracija ir tuomet paimamas kraujas. Kraujas ištyriamas ir jei yra tinakmas – jis skiriamas kraujo perpylimui.
 
Pagrindinis kraujo donorystės principas – jokios žalos donorui ir didžiausia nauda ligonio sveikatai!
Šis principas kraujo donorystėje yra pagrindinis jau daugelį dešimtmečių, nes vienas iš svarbių tikslų – remti kilnią kraujo donorystės misiją.
 
UAB “Limedika” skatina visus prisijungti prie šio kilnaus tikslo.