2014-10-30

Kauno raj.

Šiandien Kauno rajone oficialiai atidarytas vienas moderniausių vaistų logistikos centrų Baltijos šalyse, į kurį „Nacionalinė farmacijos grupė“ investavo 31 mln. litų – tai viena didžiausių investicijų Lietuvos farmacijos sektoriuje per pastaruosius penkerius metus. Naujasis vaistų logistikos centras suteiks galimybę „Nacionalinei farmacijos grupei“ priklausančiai didmeninei farmacijos bendrovei „Limedika“ daugiau nei 1700 vaistinių ir ligoninių aptarnauti iki 50 proc. greičiau ir pasiūlyti didesnį medikamentų asortimentą. 

Per pusantrų metų į infrastruktūrą ir statybas investuota 20,5 mln. litų, į įrangą – 5,5 mln. litų, iš kurių 3,5 mln. litų skirta vaistų rinkimo linijai, dar apie 5 mln. litų skirta sklypui įsigyti. Vaistų logistikos centre įrengtos 8500 kv. m ploto sandėliavimo ir 1200 kv. m ploto administracinės patalpos, taip pat įkurta gamybinė vaistinė.

„Naujas vaistų logistikos centras yra didžiausias ir svarbiausias „Nacionalinės farmacijos grupės“ investicinis projektas Baltijos šalyse, kuris buvo būtinas sparčiai plėtrai užtikrinti. Grupei priklauso didmeninė farmacijos bendrovė „Limedika“, užimanti 24 proc. rinkos ir du vaistinių tinklai – „Gintarinė vaistinė“ ir „Norfos vaistinė“, kurios vienija 318 vaistinių ir užima 23 proc. rinkos. Kasmet auganti grupės apyvarta dar šiemet turėtų pasiekti 603 mln. litų. Planuojame, jog investicijos į vaistų logistikos centrą turėtų atsipirkti per 9-10 metų“, – sako Eglė Audronė Zulanienė, „Nacionalinės farmacijos grupės“ valdybos pirmininkė.

Didmeninei prekybai vaistais ir medicinos prekėmis skirti sandėliai su modernia įranga atitinka aukščiausius logistikos ir distribucijos standartus, tarp jų ir Geros Platinimo Praktikos reikalavimus. Sandėliai yra dviejų dalių - aukštasis ilgalaikiam saugojimui ir žemasis paskirstymui į vaistines, šiame instaliuotas austrų gamintojo „KNAPP“ konvejeris su automatiniu rinkimu.

Visa tai leis išplėsti asortimentą, laikyti didelius kiekius vaistų ir kitų prekių, užtikrins grupės įmonių veiklos efektyvumą, greitesnį platesnio asortimento prekių pristatymą tiek vaistinėms, tiek ligoninėms, o moderni vaistų rinkimo linija leis apie 25 proc. užsakymų rinkti automatiškai.

Centre jau veikia ir šiuolaikiška gamybinė vaistinė, kuri praplečia vaistinių veiklos pobūdį. „Per dieną gamybinėje vaistinėje pagaminama apie 150 skirtingų pavadinimų vaistų – odos tepalų, akių, nosies lašų, dezinfekcinių tirpalų, specialių vaistų pagal individualius gydytojų receptus. Čia gaminamus vaistus galime pristatyti į bet kurį Lietuvos miestą per vieną darbo dieną, taigi, kiekvieną grupės vaistinę dabar galima vadinti gamybine“, – sako E. A. Zulanienė.

Be to, sukurta moderni infrastruktūra aktuali ir patiems gamintojams bei tiekėjams. „Nacionalinė farmacijos grupė“ nuo šiol aktyviau galės teikti didmenines sandėliavimo ir logistikos paslaugas – saugojimą, rūšiavimą, paskirstymą.

Šiuo metu grupės asortimente yra apie 9000 pavadinimų prekių, iš kurių apie 40 proc. yra vaistai, 15 proc. sudaro higienos ir kosmetikos priemonės, apie 14 proc. – maisto priedai ir papildai, dar 12 proc. – medicininės paskirties prekės, 4 proc. – vaistažolės, 4 proc. – tvarsliava ir pleistrai, 2,5 proc. – prekės vaikams. Taip pat asortimente yra prekės mamoms ir nėščiosioms, dietiniai produktai, injekcinės sistemos, veterinariniai produktai ir kt.

  

Vaizdo medžiagą iš atidarymo renginio galite rasti čia: https://www.youtube.com/watch?v=sdjHf2NsoyQ

Nuotraukos: http://pranesimai.novamedia.lt/index.php?view&simulate=1&id=1284